Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

StartseiteStartseite  Neueste BilderNeueste Bilder  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  LoginLogin  

hz. ömer ve sözleri

Nach unten 
2 verfasser
AutorNachricht
teskilat
Yeni Üye
Yeni Üye

Anzahl der Beiträge : 7

hz. ömer ve sözleri Empty
BeitragThema: hz. ömer ve sözleri   hz. ömer ve sözleri Icon_minitimeFr Jan 04, 2008 3:23 am

Allah’(c.c.) a itaat eden büyük zatlarin sözlerine dikkat edin. Çünkü onlara tarafindan gerçekler tecelli eder ve onu konusurlar.”
“Çok gülenin heybeti azalir. Çok saka yapan eglenceye alinir. Bir seyi çok yapan onunla taninir. Çok konusan çok yanilir, hataya düser. Böyle kimsenin hayâsi azalir. Hayâsi azalan süpheli seylerden az kaçinir. Süpheli seylerden az kaçinanin kalbi ölür.”
“Hakkimda hangisinin daha hayirli oldugunu bilemedigim için darlik (fakirlik) ve bolluk (zenginlik) günlerimin hiçbirine aldiris etmedim.”
“Amellerin efdali farzlari yapip haramlardan kaçinmak ve katinda sâdik niyyetdir.”
“Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin. Amelleriniz tartilmadan önce tartiniz.”
“Âhiret islerinde zarar etmektense, dünyaya ait islerde zarar ediniz. Böylesi sizin için daha hayirlidir.”
“Tevbe edenlerle oturun, onlarin kalbleri yumusak olur.”
“Tevazunun basi, bir müslüman ile yolda karsilasirsan ilk önce selami senin vermen, bir mecliste en geride oturmaya razi olman ve söhretten uzak durmandir.”
“Insanlarin en cahili, ahiretini baskasinin dünyasi için satandir.”
“Allahü teâlâ baskasina acimayana acimaz, affetmeyini affetmez, özür kabul etmeyenin özrünü kabul etmez.”
“Tevbe’den maksad günahi bilip yapmamaktir. Amel-i salihte bulunmaktan maksad, kendini begenmemektir. Sükürden maksad, aczini itiraf edip kullugu bilmektir.”
“Mescidde oturan kimse, Allahü teâlâ’nin huzurunda bulunuyor demektir.”
“Helâlin onda dokuzunu harama düsmek korkusu ile terk ederdik.”
“Bana ayiplarimi, kusurlarimi söyleyen kimse Allahü teâlânin merhametine kavussun.”
Nach oben Nach unten
KoNyALi_AsEnA
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
KoNyALi_AsEnA

Anzahl der Beiträge : 51

hz. ömer ve sözleri Empty
BeitragThema: Re: hz. ömer ve sözleri   hz. ömer ve sözleri Icon_minitimeDi Jan 08, 2008 12:54 am

teskilat arkadasim tesekkür ediyorum paylasimlarin gercekten cok faydali.. Allah razi olsun..
Nach oben Nach unten

hz. ömer ve sözleri
Seite 1 von 1