Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

StartseiteStartseite  Neueste BilderNeueste Bilder  SuchenSuchen  AnmeldenAnmelden  LoginLogin  

hz. ali sözleri

Nach unten 
2 verfasser
AutorNachricht
teskilat
Yeni Üye
Yeni Üye

Anzahl der Beiträge : 7

hz. ali  sözleri Empty
BeitragThema: hz. ali sözleri   hz. ali  sözleri Icon_minitimeFr Jan 04, 2008 3:22 am

Hz. Ali buyurdu: "Kiþi dili altýnda saklýdýr. Konuþturunuz, kýymetinden neler kaybettiðini anlarsýnýz."
"Ýnsanýn yaslanýp Rabbini bildikten sonra ölmesi, küçükken ölüp hesapsýz Cennet'e girmesinden daha hayýrlýdýr. "
"Kul ümidini yalnýz Rabbi'ne baðlamalý ve yalnýz günahlarý kendini korkutmalýdýr. "
"Cahil, bilmediðini sormaktan utanmasýn. Âlim, içinden çýkamayacaðý bir meselede en iyisini Allah'u Teâlâ bilir' demekten sakýnmasýn."
"Sizin için korktuðum þeylerin en baþýnda, nefsinin isteðine uymak ve uzun emelli olmak gelir. Birincisi hak yoldan alýkoyar; ikincisi ise ahireti unutturur. "
"Amellerin en zoru üçtür. Bunlar; nefsin hakkýný verebilmek, her halde Allah'u Teâlâ'yý hatýrlayabilmek, kardeþine bol bol ikramda bulunabilmektir. "
"Takva, hataya devamý býrakmak; aldanmamaktýr . "
"Kalpler, kaplara benzer. Hayýrlý olaný, hayýrla dolu olanýdýr."
"Bana bir harf öðretenin kölesi olurum. "
Hz. Ali bu ümmetin en ileri gelenlerinden biri olarak Ýslâm'ýn bize kadar gelmesinde büyük rolü olan sahabelerdendir .
Nach oben Nach unten
KoNyALi_AsEnA
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
KoNyALi_AsEnA

Anzahl der Beiträge : 51

hz. ali  sözleri Empty
BeitragThema: Re: hz. ali sözleri   hz. ali  sözleri Icon_minitimeDi Jan 08, 2008 12:52 am

iste dinimizin güzelliklerini en güzel insanlardan biri olan Hz. Ali´nin sözlerinden birkez daha anlamis olduk...
paylasim icin tesekkürler katkilarinin devamini dilerim..
Nach oben Nach unten

hz. ali sözleri
Seite 1 von 1